Filtracja i filtry hydrauliczne

29 lis Filtracja i filtry hydrauliczne

Informujemy o nowej odsłonie działu produktowego: filtracja i filtry hydrauliczne. W szczególności konstruktorzy firmy Bipromasz polecają następujące nowatorskie rozwiązania:

  1. Bocznikowa filtracja oleju hydraulicznego i napełnianie nowych bądź serwisowanych układów hydraulicznych olejem hydraulicznym z wykorzystaniem mobilnych urządzeń do filtracji oleju: agregaty filtracyjne – AEF-20 agregat filtracyjny z filtrami Parker wyposażony w wymienne wkłady filtrujące Parker o dokładności filtracji 2, 5, 10, 20 µ (mikronów) lub wkłady fitra Pargel do usuwania wilgoci – wody z oleju – Agregat filtracyjny typu AEF-20 oraz agregat filtrujący AEF-20P wyposażony dodatkowo w najnowocześniejszą technologię od firmy Parker – laserowy miernik icountPD do określania ilości zanieczyszczeń i ilości wody w oleju hydraulicznym – Agregat filtracyjny typu AEF-20P
  2. Pomiar czystości oleju hydraulicznego i określenie klasy czystości oleju wg normy ISO 4406 lub NAS 1638 można wykonać w Bipromasz na urządzeniach laboratoryjnych stacjonarnych tzw. bottle oil test lub pobierając próbkę z punktu wysokiego ciśnienia maszyny za pomocą mobilnego miernika klasy czystości oleju Parker LaserCM tzw. „on site oil lest”. Wyniki pomiarów można zinterpretować dzięki tabeli porównawczej publikowanej na stronie w zakładce Normy czystości oleju.
  3. Filtracja oleju hydraulicznego wymaga kompleksowego podejścia i znajomości układu hydraulicznego maszyny. Bipromasz specjalizujący się w doradztwie technicznym realizuje projektowanie maszyn i buduje układy hydrauliczne. Wynikiem tej współpracy jest wyposażenie wiertnic poziomych i pionowych Wamet w filtry hydrauliczne Parker. Filtr ssawny jest stosowny w zależności od typu pompy hydraulicznej na przewodzie ssącym w celu ochrony pompy hydraulicznej przed zanieczyszczeniami o wielkości powyżej 125 mikronów – jest to tzw. filtracja zgrubna. Doradzamy dobór filtra ssanego z zapasem, czyli przepustowość filtra musi być dużo większa niż znamionowy przepływ filtra ssawnego. Filtry wysokociśnieniowe tłoczne montowane za pompą hydrauliczną przed precyzyjnymi blokami wyposażonymi w zawory i rozdzielacze hydrauliczne stosuje się z najbardziej wymagających aplikacjach z uwagi na wysoką cenę – specjalista Bipromasz doradza tu wykorzystanie wyłącznie sprawdzonych w praktyce profesjonalnych rozwiązań – filtry Parker serii 40CN, 28P, 38P i 100P, ponieważ szkody wyrządzone w układzie przez tani filtr hydrauliczny są bardzo trudne do usunięcia i naprawy – szczególnie w układach hydrauliki proporcjonalnej i z serwozaworami. Najbardziej ekonomiczne i technicznie uzasadnione jest stosowanie filtracji dokładnej na powrocie oleju do zbiornika. Bipromasz wdrożył na rynku polskim filtry powrotne Parker nazbiornikowe serii ETF i TTF oraz filtry puszkowe MXA w następujących wymagających układach przemysłowych i urządzeniach: agregaty hydrauliczne elektryczne AHE i spalinowe HAS oraz wiertnice hydrauliczne Wamet – poziome HWP, wiertnice poziome sterowane WPS oraz wiertnice pionowe do geologii i geotechniki Wamet H20S, H20P, MWG6, H25S, H30S i inne. Nie należy przy tym zapominać, że przy wahaniach poziomu oleju do zbiornika oleju hydraulicznego zasysane jest powietrze, które również musi być w najwyższej czystości i bez nadmiaru wilgoci – polecamy stosowanie: filtr wlewowo-oddechowy i filtr do usuwania wilgoci z powietrza.