portfolio_wiertnica_pionowa_h16g

Bipromasz Sp. z o.o. sp. k.

Firma Bipromasz Sp. z o.o. sp. k. powstała w 2000 roku dla wspomagania projektowania, prototypowania i zaopatrzenia w hydraulikę siłową głównej działalności prowadzonej od 1990 roku w firmie PIW Wamet Sp. z o.o. w zakresie produkcji wiertnic poziomych, wiertnic pionowych i specjalistycznych maszyn do robót ziemnych.

W 2017 roku została podjęta decyzja o zakończeniu działalności spółki Wamet, której dotychczasową ofertę kontynuuje firma Bipromasz. W siedzibie firmy Bipromasz w Bydgoszczy na ulicy Bronikowskiego 8 zlokalizowano nowoczesne zaplecze technologiczno-produkcyjne obejmujące specjalistyczny park maszynowy.

Zespół inżynieryjno-techniczny Bipromasz zapewnia profesjonalną obsługę złożonych tematów technicznych w branży hydrauliki siłowej, narzędzi i maszyn wiertniczych oraz specjalistycznych urządzeń technologicznych.

Obecnie dzięki wieloletniej pracy i ciągłemu nastawieniu na doskonalenie i rozwój firma Bipromasz doskonale działa w kilku obszarach rynku technicznego:

Hydraulika siłowa to dywizja firmy Bipromasz związana z regionalnym przedstawicielstwem firmy Parker Hanifin – światowego lidera napędów i sterowań hydraulicznych oferującego wysokiej jakości komponenty hydrauliki siłowej takie jak elementy złączne, przewody, pompy, silniki, rozdzielacze, chłodnice i wiele innych.

Hydraulika siłowa Bipromasz to także własna produkcja skierowana do szerokiego zakresu odbiorców przemysłowych – siłowniki hydrauliczne, agregaty hydrauliczne, maszyny i układy z hydrauliką siłową.

produkty_portfolio_hc-d10
portfolio_okm800

Osprzęty wiertnicze koparkowe – dywizja produktowa Bipromasz oferująca wysokomomentowe głowice obrotowe do koparek, maszty wiertnicze oraz świdry ślimakowe – zdominowaliśmy rynek szczególnie w wierceniach pali CFA – rozwijając się wraz z intensywną rozbudową krajowej infrastruktury drogowej w latach 2008-2012, do dziś dostarczając wysokiej jakości sprzęt dla firm krajowych i zagranicznych.

Nasz osprzęt wiertniczy koparkowy masztowy typu OKM-800 chroniony wzorem użytkowym został doceniony i wyróżniony nagrodą NOT.

W latach 2010-2014 wprowadziliśmy innowacyjny typoszereg trwałych pomp nurnikowych średniej wielkości bardzo popularnych na wiertnicach do pomp ciepła. Praca wdrożeniowo-projektowa naszego zespołu zaowocowała dobrym produktem, wzorem użytkowym i patentami.

2x PPN-350 na wiertnicy samochodowej płuczkowej H30
Hydrauliczny Agregat Spalinowy typu HAS-2

Hydrauliczne agregaty spalinowe – typoszereg HAS – nowoczesne agregaty hydrauliczne z silnikami spalinowymi w wygłuszonych obudowach rozwinięte przy współudziale krajowych jednostek badawczych produkowane od 2006 roku są używane między innymi do zasilania wiertnic poziomych typu WPS lub HWP.

Bipromasz wprowadził nowe konstrukcje wiertnic do ciasnych przestrzeni, a obecnie oferuje udoskonalone wersje wiertnic Wamet WPS i HWP, doskonale konkurując z zachodnioeuropejskimi liderami.

2
h20s

W firmie Bipromasz wiertnica pionowa może być konfigurowana do potrzeb użytkownika z wykorzystaniem bogatej oferty podzespołów maszyn wiertniczych instalowanych w zależności od technologii wiercenia. Wysoka jakość wykonania i hydraulika siłowa dobrej jakości wyróżniają wiertnice pionowe Bipromasz.