Sed ut perspiciatis
Targi MASZBUD – AUTOSTRADA w Kielcach

19 Kwi Zapraszamy na Targi – MASZBUD – AUTOSTRADA Kielce 8-10 maja 2018

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić do zwiedzania naszej ekspozycji na Targach MASZBUD – AUTOSTRADA w Kielcach w dniach 8÷10.05.2018r.

Stoisko zewnętrzne nr ZG-1

Prezentować będziemy nw. sprzęt:

 1. Wiertnicę poziomą sterowaną typ WPS-40.
 2. Wiertnicę gąsienicową do geotechniki.
 3. Kafar gąsienicowy do barier.
 4. Osprzęt wiertniczy typ OWK do koparki.
 5. Narzędzia wiertnicze i hydraulikę siłową.

Powyższe wyroby stanowią zmodernizowaną kontynuację urządzeń wiertniczych produkowanych przez zlikwidowaną firmę WAMET.

Zapraszamy serdecznie

Łącząc pozdrowienia

Mieczysław Gorzoch
Prezes Zarządu BIPROMASZ Sp z. o.o. sp. k.

Read More

23 Mar Szkolenie Filtracja oleju Parker

Dziękujemy naszym gościom ze współpracujących firm: www.axtech.no, www.wamet.pl, www.hydr-tor.pl oraz prelegentowi – specjaliście firmy Parker za udział w szkoleniu Filtracja hydrauliczna – nowoczesne rozwiązania techniczne firmy Parker.


Standardy jakości oleju

 • Norma International Standard Organisation
 • ISO 4406 : 1999 jest najpopularniejszą i preferowaną metodą klasyfikacji ilości zanieczyszczeń na 100 ml cieczy. Typowy kod ISO
  składa sie z trzech numerów np. 19/17/14: Nominalne wielkości kanałów to 4μm(c), 6μm(c), 14μm(c), zakres raportu ISO to 7 – 24;
 • Rozmiary cząstek wyrażonych w „μm“ pochodzą z rozkładów określonych w normie ACFTD (ang. Air Cleaner Fine Test Dust).
 • Rozmiary cząstek wyrażonych w „μm(c)“ pochodzą z rozkładów określonych w normie MTD (ang. ISO Medium Test Dust).
 • Prosty, 3 cyfrowy kod opisuje sytuację jakości oleju;
 • Wyższe liczby => bardziej brudny olej;

Nowy fabrycznie olej : zwykle ISO 20/18/15


Standard ISO

Kod ISO
Używając prostego kodu, definiujemy poziomy czystości oleju.

Analizując rezultat odnośnie kanału >14μm, jest on 18x bardziej zanieczyszczony!


ISO 4406:1999

Tabela klas jakości (cząstki w 100 ml oleju)
tabela klas jakości

Uwaga:
Zmiana klasy o jedną oznacza wzrost/spadek zawartości cząstek od dwu- do czterech razy!!!


Standardy

Porównanie Standardów

porównanie standardów

Szkolenie zakończono częścią praktyczną – badanie czystości oleju i analiza układu hydraulicznego agregatu AHE-30B-PV-140 i AHE-18B-PV46.
agregaty AHE-30B-PV-140 i AHE-18B-PV46

Read More

29 Lis Filtracja i filtry hydrauliczne

Informujemy o nowej odsłonie działu produktowego: filtracja i filtry hydrauliczne. W szczególności konstruktorzy firmy Bipromasz polecają następujące nowatorskie rozwiązania:

 1. Bocznikowa filtracja oleju hydraulicznego i napełnianie nowych bądź serwisowanych układów hydraulicznych olejem hydraulicznym z wykorzystaniem mobilnych urządzeń do filtracji oleju: agregaty filtracyjne – AEF-20 agregat filtracyjny z filtrami Parker wyposażony w wymienne wkłady filtrujące Parker o dokładności filtracji 2, 5, 10, 20 µ (mikronów) lub wkłady fitra Pargel do usuwania wilgoci – wody z oleju – Agregat filtracyjny typu AEF-20 oraz agregat filtrujący AEF-20P wyposażony dodatkowo w najnowocześniejszą technologię od firmy Parker – laserowy miernik icountPD do określania ilości zanieczyszczeń i ilości wody w oleju hydraulicznym – Agregat filtracyjny typu AEF-20P
 2. Pomiar czystości oleju hydraulicznego i określenie klasy czystości oleju wg normy ISO 4406 lub NAS 1638 można wykonać w Bipromasz na urządzeniach laboratoryjnych stacjonarnych tzw. bottle oil test lub pobierając próbkę z punktu wysokiego ciśnienia maszyny za pomocą mobilnego miernika klasy czystości oleju Parker LaserCM tzw. „on site oil lest”. Wyniki pomiarów można zinterpretować dzięki tabeli porównawczej publikowanej na stronie w zakładce Normy czystości oleju.
 3. Filtracja oleju hydraulicznego wymaga kompleksowego podejścia i znajomości układu hydraulicznego maszyny. Bipromasz specjalizujący się w doradztwie technicznym realizuje projektowanie maszyn i buduje układy hydrauliczne. Wynikiem tej współpracy jest wyposażenie wiertnic poziomych i pionowych Wamet w filtry hydrauliczne Parker. Filtr ssawny jest stosowny w zależności od typu pompy hydraulicznej na przewodzie ssącym w celu ochrony pompy hydraulicznej przed zanieczyszczeniami o wielkości powyżej 125 mikronów – jest to tzw. filtracja zgrubna. Doradzamy dobór filtra ssanego z zapasem, czyli przepustowość filtra musi być dużo większa niż znamionowy przepływ filtra ssawnego. Filtry wysokociśnieniowe tłoczne montowane za pompą hydrauliczną przed precyzyjnymi blokami wyposażonymi w zawory i rozdzielacze hydrauliczne stosuje się z najbardziej wymagających aplikacjach z uwagi na wysoką cenę – specjalista Bipromasz doradza tu wykorzystanie wyłącznie sprawdzonych w praktyce profesjonalnych rozwiązań – filtry Parker serii 40CN, 28P, 38P i 100P, ponieważ szkody wyrządzone w układzie przez tani filtr hydrauliczny są bardzo trudne do usunięcia i naprawy – szczególnie w układach hydrauliki proporcjonalnej i z serwozaworami. Najbardziej ekonomiczne i technicznie uzasadnione jest stosowanie filtracji dokładnej na powrocie oleju do zbiornika. Bipromasz wdrożył na rynku polskim filtry powrotne Parker nazbiornikowe serii ETF i TTF oraz filtry puszkowe MXA w następujących wymagających układach przemysłowych i urządzeniach: agregaty hydrauliczne elektryczne AHE i spalinowe HAS oraz wiertnice hydrauliczne Wamet – poziome HWP, wiertnice poziome sterowane WPS oraz wiertnice pionowe do geologii i geotechniki Wamet H20S, H20P, MWG6, H25S, H30S i inne. Nie należy przy tym zapominać, że przy wahaniach poziomu oleju do zbiornika oleju hydraulicznego zasysane jest powietrze, które również musi być w najwyższej czystości i bez nadmiaru wilgoci – polecamy stosowanie: filtr wlewowo-oddechowy i filtr do usuwania wilgoci z powietrza.
Read More